O autorze
Zwyciężczyni jednego z odcinków "Szansy na sukces", półfinalistka "The Voice of Poland". Uczyła się gry na skrzypcach, kontrabasie, studiowała wokalistykę jazzową.

Okazuje się, że Prawo i Sprawiedliwość zna się również na muzyce.

Czy od tej pory wszyscy perkusiści będą musieli odejść na emeryturę?

W filharmoniach zazwyczaj nie używa się zestawu perkusyjnego (chyba, że w kompozycjach nowoczesnych), ale od wieków w muzyce klasycznej stosuje się w wielkich dziełach kotły. A kotły jak najbardziej kojarzą się z filmowymi walkami, na przykład wikingów. Czy zatem z filharmonii również poznikają kotły?
Nowe władze postanowiły dobrać się do programu komputerowego z plikiem muzycznym '"Wiadomości" i skasować partię perkusyjną w utworze muzycznym przygotowującym rodaków do przyjęcia najnowszych informacji z nowego, lepszego kraju nad Wisłą. Od środy muzyka otwierająca Wiadomości w TVP1 nie będzie kojarzyła nam się z wojną.

Jak czytamy na stronie wirtualnemedia.pl "Najbardziej zauważalną różnicą jest to, że w oprawie muzycznej nie słychać już dźwięku werbli. - Bo kojarzą się z wojną, a „Wiadomości” mają być pozytywne - takie uzasadnienie tej zmiany usłyszeliśmy w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej". Z tym dźwiękiem werbli - jeszcze bym się na miejscu TAI dopytała pana Radzimira co to dokładnie za brzmienia, ale nie każdy musi się znać na muzyce. Chociaż może, jak widać.

Jeśli komuś przeszkadza w utworze partia rytmiczna, ponieważ kojarzy się z wojną, to radziłabym wybrać się do psychoanalityka i wraz z nim zastanowić się dlaczego tak się dzieje.

Nie podoba mi się sytuacja, w której dziennikarze muzyczni znają się głównie na swoich ulubionych piosenkach, najlepiej takich sprzed 30 lat – nie dość, że o piosenkach w radiu decydują osoby z nieświeżym gustem, to ponad wszystkim jest nasz nowy rząd, któremu perkusja kojarzy się z wojną.


Wszystkim perkusistom mogę polecić hang drum lub instrumenty perkusyjne o określonej wysokości dźwięku. Dzwony rurowe na przykład. Ps. Chociaż kotły również należą do instrumentów o określonej wysokości dźwięku, także z tą grupą jednak trzeba uważać.

Poproszę o listę instrumentów niezakazanych, tak będzie łatwiej.


Wersja wojenna:


Wersja pozytywna:I hang drum:
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...